Bank bez OGNIVO – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Bank bez OGNIVO czy jest szansa, aby otworzyć w Polsce? Czy lepszym sposobem byłoby założenie rachunku poza Polską? Sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na dot. konta bez dostępu komornika. Wszystkie ważne dane w tym miejscu. W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Czy można otworzyć Bank bez OGNIVO zamieszkując Polskę?

W zasadzie każdy bank w kraju skorelowany jest do systemu OGNIVO. Właściwie co to jest przytoczony system i dlaczego w ogóle jest on taki ważny w kontekście opisywanego tematu – omówimy nieco później.

Za pośrednictwem system OGNIVO bez większego wysiłku prawie każdy komornik sądowy ewentualnie urzędnik może dowiedzieć się gdzie dokładnie mamy otwarte konto. Od reguły bywają różne wyjątki – chyba nie muszę tłumaczyć jak to jest z systemami – czasami po prostu nie działają. Jednak to czy komornik sprawdzi konto zależne jest od mnóstwa czynników.

Z tego powodu warto spróbować otworzyć konto w innym banku. Aczkolwiek musisz to wykonać rozważnie. Dowiedz się więcej na opisywany temat gdzie założyć konto bez komornika.

Bank bez OGNIVO - W jakim banku komornik nie znajdzie konta

Jak komornik może odnaleźć i zająć rachunek?

Wspominaliśmy już w niniejszym artykule o systemie OGNIVO. To jest dokładne miejsce, gdzie komornik sądowy ma możliwości uzyskać informacje dotyczące kont bankowych dowolnej osoby w Polsce. Wszystkie banki mają obowiązek wysyłać raporty kto otwiera bieżący rachunek bankowy właśnie w systemie Ognivo. To szybki sposób do tego, aby komornik znalazł w jakim banku masz otwarte konto bankowe. W kolejnym kroku komornik po prostu przekazuje egzekucję blokady środków na twoim rachunku.

Po jakim czasie komornik blokuje pieniądze? Czy jest Bank bez OGNIVO jest bezpieczne?

Jeżeli środki zostały zajęte to bank ma obowiązek zablokować wskazaną sumę przez 7 dni. Po ustawowym czasie robiony jest przekaz pieniędzy do komornika. Warto pamiętać, że bank musi wyliczyć i pozostawić na rachunku tak zwaną kwotę bez zajęcia.

W tym czasie można oczywiście napisać skargę na komornika jeśli na przykład środki zostały zajęte przez przypadek lub dzwonić do banku jeżeli zostały zajęte pieniądze, które nie mogą podlegać zajęciom na przykład wszystkie świadczenia socjalne, 500+ czy zasiłki.

Otrzymujesz jakiekolwiek świadczenia socjalne? Koniecznie sprawdź artykuł na temat konta socjalnego.


Bank bez OGNIVO - W jakim banku komornik nie znajdzie konta

Czy istnieje w ogóle Bank bez OGNIVO? W jakim banku można otworzyć?

O ile polskie banki co do zasady w większości są w rejestrze OGNIVO. Można liczyć na pewne luki, błędy lub liczyć na szczęście, że komornik sądowy nie będzie prześwietlać nas w tym systemie co dzień. Tak czy inaczej z systemu OGNIVO wyłączone są w całości banki zagraniczne. OGNIVO jest to polska baza, więc nie gromadzi informacji z zagranicznych instytucji.

Wniosek z tego jest następujący – z powodzeniem możesz otworzyć konto w zagranicznym banku. Z jednej strony może to być trochę skomplikowane bez znajomości języka obcego, nie mając tam pracy czy zameldowania w obcym kraju.

Jeżeli nie ma takiej opcji to śmiało możesz skorzystać z banków online, które mają w ofercie konta dla osób z Polski.

Bank bez OGNIVO za granicą

Bez dwóch zdań najbardziej rozpoznawalne fintechy to Skrill, Bunq, Wise czy Wirex. Jednak nie wszystkie rachunki są idealne. Poszczególne banki ze względów cyberbezpieczeństwa blokują większe kwoty i raczej ciężko jest później kontaktować się z obsługą w obcym języku (jak np, w N26),

Bank bez OGNIVO a rozwiązanie Paypal

Konto Paypal musi być połączony z polskim rachunkiem w tradycyjnym banku w Polsce – a zatem posiadamy zablokowane pieniądze na polskim koncie to i tak nie przelejemy na PayPal’a więcej pieniędzy niż możemy trzymać na tym rachunku. Dodatkowo PayPal nie udostępnia żadnych kart bankomatowych, nie przyjmiemy tam wynagrodzenia i nie ma gwarancji BFG, czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który przeważnie zabezpiecza środki do równowartości aż 100 000 EURO. W przypadku bankructwa instytucji objętej BFG wszystkie pieniądze na kontach zostaną nam zwrócone. Zatem warto brać pod uwagę tylko sprawdzone i pewne rozwiązania.

Bank bez OGNIVO - W jakim banku komornik nie znajdzie konta

Bank bez OGNIVO a Revolut

Nawet popularnym ostatnio sposobów jest bank Revolut, ale zasada działania jest podobna. Wyjątkiem jest, że możemy zamówić kartę do bankomatu, jednakże rachunek ma sporo limitów i minusów. Nie można otrzymywać tam wynagrodzenia, a rachunek raczej musi być doładowane z polskiego konta. Dodatkowo konto Revolut to konto typowo dla turystów.

Bank bez OGNIVO a Wise

Z naszego doświadczenia, oraz innych naszych czytelników poleca właśnie tam konto. Poznaj wszelkie zalety wspomnianego Międzynarodowego Konta Bankowego.

Konto daje zdecydowanie szersze korzyści, zastosowania, o wiele więcej walut między innymi konto w PLN oraz wielowalutową kartę płatniczą. Opcję wyrobienia dodatkowych, darmowych, internetowych kart. Można tam założyć też rachunek firmowy, a aplikacja mobilna jest co najmniej 100 x staranniej dopracowana.

Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze – to warto przemyśleć od razu przetestowanie rachunku na stronie >>

Podsumowując: Bank bez OGNIVO

Bank bez OGNIVO jest oczywiście dobrym sposobem, a zadłużone osoby, które jakkolwiek chcą zabezpieczyć swoje finanse mogą to zrobić. Dobrze w pierwszej kolejności przetestować założenie konta w dowolnym, polskim banku. To rozwiązanie jest najtańsze, szybkie i praktycznie bezpłatne.

Natomiast jeśli w tym konkretnym przypadku nie zadziała to – koniecznie trzeba rozważyć założenie rachunku w zagranicznym, internetowym banku. Wszelkie zagraniczne banki z ofertą dla polaków można znaleźć na portalu NajlepszeBankowe.pl.