Bitcoinowi górnicy nie pokazują oznak kapitulacji, twierdzi CEO CryptoQuant.

Według informacji przekazanych przez CEO CryptoQuant, Ki Young Ju, górnicy Bitcoin stoją teraz przed dylematem po ostatnim halvingu. Obecnie mają dwie opcje do wyboru: albo poddać się obecnym warunkom rynkowym, albo czekać na potencjalny wzrost ceny BTC.

Ju zauważył, że pomimo spadku przychodów, górnicy Bitcoin trzymają się swoich kryptowalut. Dochody górników spadły do poziomów z 2023 roku po ostatnim halvingu, który zmniejszył nagrody z bloków z 6,25 BTC do 3,125 BTC.

Górnicy Bitcoin stoją teraz przed dylematem: czy poddać się, czy czekać na wzrost ceny BTC. Według Ju, na razie nie widać oznak kapitulacji.

Spadek wartości BTC do 60 tys. dolarów, obserwowany w ciągu ostatnich 24 godzin, oraz 17,1% od osiągnięcia historycznego szczytu to elementy, które wpływają na decyzje górników.

Przeanalizowane dane rynkowe wskazują na wahania cen BTC wokół halvingów, co rodzi nadzieję na ewentualną hossę po zwiększeniu rzadkości aktywów. Jednakże, z przedstawionych prognoz wynika, że rynek zmienia swoje dynamiki w porównaniu z poprzednimi cyklami halvingów. Analitycy wskazują na możliwe sprzedaże oraz wzrost ceny BTC po ostatnim halvingu, jednak perspektywy są różnorodne, oscylują między obawami a optymizmem.