Tether (USDT) niedostępny dla klientów z Europy na topowej giełdzie!

Giełda kryptowalut OKX postanowiła zaskoczyć klientów zamieszkujących Europejski Obszar Gospodarczy (EOG). Od 14 marca 2024 roku firma zdecydowała się zablokować dostęp do jednego z największych stablecoinów, jakim jest Tether (USDT).

Decyzja OKX o zablokowaniu USDT dla klientów z UE

Począwszy od 14 marca br., użytkownicy z EOG nie będą mieli możliwości korzystania z transakcji związanych z Tetherem na giełdzie OKX. Informację tę potwierdził zespół obsługi klienta w rozmowie z portalem The Block. Decyzja ta może być związana z falą regulacji, które przygotowuje Unia Europejska w związku z rynkiem kryptowalut.

Znaczenie wycofania USDT dla europejskich użytkowników

OKX to czwarta pod względem wielkości platforma kryptowalut na świecie. Wycofanie obsługi USDT dla klientów z EOG może być powiązane z nadchodzącą dyrektywą MiCA, która ma zacząć obowiązywać pod koniec 2024 roku. Regulacja ta ma na celu ograniczenie użycia niektórych stablecoinów na terenie Unii Europejskiej

Decyzja OKX o zablokowaniu USDT dla klientów z UE może mieć duże znaczenie dla rynku kryptowalut. Tether, mimo kontrowersji związanych z transparentnością swoich rezerw, jest jednym z najpopularniejszych stabilnych tokenów wybieranych przez inwestorów. Czy decyzja ta wpłynie na inne giełdy działające w regionie, czy też będzie miała wpływ na kurs Tether’a? To pytania, na które odpowiedź poznamy w najbliższych tygodniach.