Uniswap Labs otrzymuje zawiadomienie od SEC: Obiecują walkę

Uniswap Labs, twórca zdecentralizowanej giełdy Uniswap (DEX) oraz wydawca tokena UNI, dostał w środę od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zawiadomienie Wells, ale obiecał stawić czoła temu wyzwaniu. To oznacza, że regulacja zakomunikowała zakończenie dochodzenia, ujawniła naruszenia i szykuje się do podjęcia działań prawnych.

Od momentu zawiadomienia o dochodzeniu przeciwko Uniswap ubiegłego lata, aż po obecną sytuację z zawiadomieniem Wells, platforma jest gotowa do walki. Uniswap Labs podkreślił, że protokół Uniswap jest zdecentralizowany, działa autonomicznie, bez wsparcia organizacji czy jednostki, i nie jest giełdą papierów wartościowych.

Zarówno twórca Uniswap, jak i szef prawny Marvin Ammori, zarzucili SEC nadużycie władzy. Twierdzą, że decyzje regulatora są skierowane przeciwko sprawdzonym podmiotom, jak Uniswap czy Coinbase, z pominięciem rzeczywistych „złych graczy”. W efekcie ceny tokena UNI spadły o 11%, obecnie ustalając się poniżej 10 dolarów.

Mimo to, inwestorzy wierzący w sukces Uniswap Protocol mogą widzieć obecne spadki cen jako okazję do zakupu. Uniswap to jeden z wiodących protokołów DEX, z łącznym wolumenem obrotu przekraczającym 2 biliony dolarów. Mimo trudności, Uniswap nadal pozostaje jednym z głównych graczy na rynku kryptowalut.