Inwestorzy giełdowi z USA wpływają na ceny Bitcoina – twierdzi południowokoreański badacz

Według doniesień mediów, badacz kryptowalut z Korei Południowej, Kim Min-seung, twierdzi, że amerykańscy inwestorzy giełdowi mają duży wpływ na ceny Bitcoina (BTC). Wcześniej głównym czynnikiem wpływającym na ceny była aktywność górników i posiadaczy dużej ilości kryptowalut. Jednak od kilku ostatnich miesięcy obserwuje się zmianę w tym trendzie.

Decyzja amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o zatwierdzeniu ETF-ów na Bitcoina stworzyła nową dynamikę na rynku. Kim twierdzi, że teraz główną siłą napędową są inwestorzy giełdowi z USA, a cena Bitcoina jest wrażliwa na trendy dotyczące amerykańskich ETF-ów.

Badacz zauważył, że wcześniej istotny wpływ na rynek kryptowalut miały czynniki makroekonomiczne, takie jak stopy procentowe, pandemie czy wojny. Jednak od decyzji SEC sytuacja uległa zmianie, a boty transakcyjne na rynkach azjatyckich zaczęły naśladować wzorce inwestycyjne amerykańskich inwestorów giełdowych.

Kim przewiduje, że nadchodzące wydarzenia, takie jak „halving” Bitcoina czy ewentualny napływ instytucji inwestycyjnych, będą wspólnie sprzyjać wzrostowi cen Bitcoina. Wraz z wyborami parlamentarnymi w Korei Południowej, gdzie Partia Demokratyczna zdobywa znaczną większość, istnieje obietnica nacisków na regulacje w celu zatwierdzenia ETF-ów na Bitcoina i inne kryptowaluty na koreańskim rynku.