Podsumowanie pierwszego dnia konferencji TOKEN2049: Optymistyczne prognozy, nowe informacje o BTC, mosty pomiędzy Web2 a Web3 oraz zainteresowanie TradFi.

Konferencja TOKEN2049, która odbyła się w Dubaju w tym miesiącu, była ogromnym wydarzeniem, goszcząc liderów branży i oferując spotkania, warsztaty, eventy networkingowe, hackathony i wiele więcej. Cryptonews zgłębił główne spostrzeżenia i punkty kulminacyjne poprzez wywiady z wieloma doświadczonymi i wschodzącymi postaciami przemysłu.

Miejsce konferencji było oszałamiające, a atmosfera elektryzująca. Według gospodarza podcastu Cryptonews, Matta Zahaba, w powietrzu unosiło się pewne podniecenie, które nie było odczuwalne na konferencjach kryptowalutowych od końca 2021 / początku 2022 roku.

Rozmówcy dyskutowali o interesujących sposobach dotarcia na wydarzenie, nieoczekiwanie stymulując lokalną gospodarkę, o rynku kryptowalut, byczym widoku, rosnącym wpływie Ordinals i Runes oraz nowym typie opakowanego BTC. Kontynuując temat relacji TradFi i krypto, omawiano innowacyjne rozwiązania przyciągające więcej ludzi do Web3 i wiele więcej. Matt Zahab z Cryptonews przeprowadził wywiady między innymi z CEO U-topia, Generałem Luke’m Dorney z BlockDaemon, Olegiem Fomenko z Sweat Economy, czy Aki Balogh z DLC BTC.

Stefan Kimmel, CEO platformy inwestycyjnej kryptowalut M2, zauważył, że ostatnie halving Bitcoin’a prawdopodobnie nie będzie miało takiego wpływu na rynek kryptowalut, jak miało to miejsce wcześniej. Z kolei popularny trader Ansem skomentował rynek kryptowalut i zwrócił uwagę na sektor Ordinals i Runes, który ma szansę rozwinąć się w przestrzeni. Aki Balogh, założyciel DLC Link, opowiedział o dlcBTC, nowym sposobie opakowania Bitcoin, umożliwiającym korzystanie z BTC w DeFi. Luke Dorney, General Manager BlockDaemon, z kolei mówił o zainteresowaniu największych graczy w przestrzeni TradFi węzłami, infrastrukturą, stakingiem i portfelami cyfrowymi. John Glover, CIO Ledn, podkreślił natomiast, jak ryzyko zarządzania uratowało jego firmę po katastrofie FTX, z których wiele podmiotów nie wybrnęło.