Ripple nawiązuje partnerstwo z HashKey DX w Japonii za pośrednictwem Grupy SBI, wprowadzając rozwiązania oparte na XRPL

Firma Ripple ogłosiła strategiczne partnerstwo z HashKey DX, mające znaczący wpływ na japoński rynek. Współpraca ta ma na celu wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań łańcucha dostaw opartych na technologii blockchain na japoński rynek, wykorzystując możliwości XRP Ledger (XRPL). HashKey Group, znany z udanych rozwiązań finansowania łańcucha dostaw opartych na blockchain w Chinach, wnosi bogate doświadczenie do tego partnerstwa.

Współpraca obejmuje także SBI Group, znaczącego gracza na japońskim rynku finansowym. Firmy z grupy SBI będą jednymi z pierwszych, które skorzystają z rozwiązań finansowania łańcucha dostaw opartych na XRPL. To partnerstwo stanowi istotny krok w ekspansji Ripple w Japonii.

Ripple ma zamiar wejść na rynek stablecoinów związanych z dolarem, co może przynieść znaczny wzrost wyceny rynku kryptowalut. Firma planuje wprowadzić stabilną monetę wiązaną z dolarem amerykańskim, w pełni zabezpieczoną depozytami w dolarach i krótkoterminowymi skarbowcami rządu USA. Ripple zamierza zapewnić transparentność i odpowiedzialność, poddając swoje rezerwowe aktywa regularnym audytom przeprowadzanym przez firmę księgową, z miesięcznymi raportami dostępnymi do publicznej wiadomości.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, prognozuje znaczący wzrost wyceny rynku kryptowalut, przewidując, że do końca roku kapitalizacja rynku przekroczy 5 bilionów dolarów. Garlinghouse wskazał na różne czynniki makroekonomiczne, takie jak wprowadzenie amerykańskich giełdowych funduszy ETF Bitcoin oraz zbliżające się wydarzenie halvingu Bitcoina jako powody tego oczekiwanego wzrostu.