Spadek ceny Solany o 12% z lokalnego szczytu, ale dane wskazują na kolejne wzrosty

Solana to projekt kryptowalutowy, który wzbudził duże zainteresowanie inwestorów w ostatnim czasie. Wirtualna waluta związana z tym projektem zajmuje 4 miejsce w rankingu największych kryptowalut, rywalizując z binance coinem (BNB). Najnowsze dane wskazują na potencjał kontynuacji wzrostów SOL.

SOL utrzymuje się mimo spadków cenowych

Ostatnie spadki cen SOL, sprowadzające ją do okolic 178 dol. za monetę, nie wpłynęły negatywnie na aktywność inwestorów w zdecentralizowanych aplikacjach (dApps). Projekt Solany zajmuje trzecie miejsce pod względem całkowitej zablokowanej wartości (TVL), co utrudnia utrzymanie pesymistycznego nastroju wokół ceny kryptowaluty.

Sytuacja rynkowa Solany

Choć Solana niedawno spadła na 5 miejsce w rankingu najlepszych projektów kryptowalutowych, jej kapitalizacja rynkowa wynosi około 79,1 mld dol., a kurs w okolicach 178 dol. Warto zauważyć, że w ostatnich dniach, gdy inne kryptowaluty, w tym bitcoin, traciły na wartości, SOL odnotowała wzrost osiągając 210 dol. za monetę.

Rekordowy szczyt SOL miał miejsce w listopadzie 2021 r., wynosząc 260 dol. Chociaż cena spadła w krótkim okresie, prognozy długoterminowe wskazują na możliwość wzrostów, wsparte silnymi fundamentami projektu i konkurencyjnością względem Ethereum.

… (dalsza część artykułu)

Wzrost aktywności dApps opartych na Solanie może być pozytywnym czynnikiem dla ceny SOL w przyszłości, pomimo pewnych potencjalnych trudności, takich jak ryzyko wyprzedaży przez upadłą giełdę FTX.