„Premiera World Chain – nowej warstwy 2 blockchaina Sam’a Altmana”

Projekt kryptowalutowy Worldcoin, założony przez Sama Altmana z OpenAI, ogłosił wprowadzenie nowego łańcucha bloków o nazwie „World Chain”, który został zaprojektowany w celu umieszczenia wszystkich ludzi 'na łańcuchu’. Nowa platforma ma umożliwić skalowanie zarówno Worldcoin, jak i szerszej sieci Ethereum do liczby 1 miliarda użytkowników i dalej.

Zespół oczekuje, że deweloperska wersja podglądowa World Chain zostanie wkrótce udostępniona, a pełne wdrożenie nastąpi później w tym roku. Obecnie transakcje użytkowników Worldcoin stanowią około 44% aktywności na platformie Optimism, czyli rozwiązaniu drugiego poziomu skalowania dla sieci Ethereum. Z tego powodu jest to największa aplikacja w tej sieci.

Kolejną innowacją jest World ID, które ma pomóc w rozwiązaniu problemu zatorów sieciowych i wysokich opłat. Platforma będzie faworyzować transakcje zweryfikowanych ludzi, co ma przyspieszyć czasy potwierdzenia. Wprowadzenie World Chain skupi się na ekosystemie zdecentralizowanych aplikacji finansowych i tożsamościowych skoncentrowanych na codziennym życiu. Projekt ma na celu osiągnięcie tego za pomocą odporności Sybil wokół Worldcoin, stablecoinów, płatności, nagród, ramp, pożyczek, wymiany i innych.

Platforma pozostanie neutralnym dobrem publicznym, które można używać i wdrażać na sieciach poza World Chain. Podczas gdy cena WLD spadła o 0,8% w ciągu ostatnich 24 godzin, obecnie handluje się na poziomie 4,95 USD. Odstąpił on o 24% w ciągu tygodnia i 46% w ciągu miesiąca, po osiągnięciu swojego historycznego maksimum w marcu 2024 roku.