Szef Binance uciekł z aresztu w Nigerii i znaleziony w Kenii, grozi mu ekstradycja: Raporty

Zatrzymanie Nadeema Anjarwalla, kierownika Binance, który uciekł z aresztu w Nigerii, nie przeszło niezauważone. Osoba ta została niedawno zatrzymana w Kenii po kilkutygodniowej ucieczce. Kenijska Policja potwierdziła aresztowanie Anjarwalli i rozpoczęcie procedury ekstradycji. Współpracę w celu przekazania podejrzanego Nigerii koordynuje Międzynarodowa Organizacja Policji Kryminalnej (INTERPOL).

Anjarwalla i inny kierownik Binance, Tigran Gambaryan, zostali wcześniej zatrzymani w Nigerii pod zarzutem unikania opodatkowania, spekulacji walutowej i prania brudnych pieniędzy w wysokości 35,4 miliona dolarów. Gambaryan niedawno nie przyznał się do winy w sprawie prania pieniędzy. Podczas rozprawy sądowej 8 kwietnia utrzymywał swoją niewinność. Pojawiły się również doniesienia o zbliżających się negocjacjach odnośnie do kary dla byłego dyrektora wykonawczego Binance, Changpeng Zhao.

Niezależnie od trudności, jakie napotykają przedstawiciele Binance z Nigerią, firma wyraziła gotowość do współpracy z władzami tego kraju w celu rozwiązania sytuacji. Mimo że szczegóły tych działań nie zostały ujawnione. Oczekuje się, że konflikt między Binance a władzami nigeryjskimi zostanie zakończony wkrótce, dając nadzieję na normalizację sytuacji w firmie.