Sui Blockchain i spółka zależna TikTok, BytePlus, współpracują w celu eksploracji możliwości w grach Web3.

Blockchain warstwy 1 Sui nawiązała partnerstwo z BytePlus, spółką-córką ByteDance, właściciela TikToka, celem eksploracji projektów sztucznej inteligencji (AI) i gier Web3 na blockchainie Sui.

Mysten Labs, firma infrastruktury sieci Web3 i oryginalny współtwórca blockchainu Sui, ogłosił partnerstwo z BytePlus, który jest działem technologicznym dla przedsiębiorstw należącym do ByteDance. Współpraca obejmuje eksplorację hurtowni danych, algorytmów rekomendacyjnych opartych na AI oraz algorytmów wizualnych AI na platformach gier Web3.

Mysten Labs został założony przez byłych głównych architektów zespołu badawczego blockchainu Meta. Współpraca między BytePlus a Mysten Labs ma na celu znalezienie sposobów na wzmocnienie budowania społeczności Sui, hackathonów oraz programów edukacyjnych.

Sui to zdecentralizowany blockchain warstwy 1 i platforma umów inteligentnych, zaprojektowana od podstaw, aby uczynić własność cyfrowych aktywów szybką, prywatną, bezpieczną i dostępną dla wszystkich.

Evan Cheng, CEO Mysten Labs, ma ponad 24-letnie doświadczenie w budowaniu technologii dla programistów oraz w zarządzaniu zespołami inżynieryjnymi w firmach takich jak Apple i Facebook.

Token natywny SUI ma całkowite ograniczenie podaży do dziesięciu miliardów tokenów i służy głównie do zabezpieczenia sieci oraz jako jednostka rozliczeniowa i płatnicza w sieci. SUI można nabyć na licznych giełdach zdecentralizowanych, w tym Binance, Coinbase, KuCoin, Bybit, Kraken, oraz Bitfinex.

Inwestycje w gry Web3 rosną lawinowo, a w 2024 roku projekty z tej branży zyskały ogromne wsparcie finansowe. W marcu, australijska firma venture capital King River Capital, firma gier blockchain Immutable oraz Polygon Labs stworzyły fundusz w wysokości 100 milionów dolarów na gry. W kwietniu, amerykańska firma venture capital Andreessen Horowitz (a16z) założona przez Marca Andreessena i Bena Horowitza ogłosiła inwestycję około 30 milionów dolarów w startupy z branży gier w tym roku.