Kandydat na burmistrza Londynu Brian Rose planuje wydać 100 funtów w nowej kryptowalucie dla wyborców

Kandydat na mer Londynu, Brian Rose, ogłosił w środę plany dotyczące przyznania mieszkańcom miasta 100 funtów w nowej kryptowalucie, jeśli zostanie wybrany, w ramach swoich planów uczynienia stolicy „przyjaznym dla kryptowalut miastem”.

Token o nazwie $LONDON miałby być finansowany poprzez 1% podatek od tradycyjnych banków i mógłby być używany przez wyborców do „płacenia rachunków komunalnych, mandatów parkingowych i nie tylko”.

Rose, były bankier Wall Street, obecnie magnat mediów i założyciel partii London Real, jest jednym z trzynastu kandydatów ubiegających się o stanowisko mera Londynu w majowych wyborach. Obecnie przoduje w sondażach wicemer Sadiq Khan, a za nim plasuje się brytyjska kandydatka Partii Konserwatywnej, Susan Hall.

Rose wierzy, że innowacyjny token umożliwi mieszkańcom zwiększenie ich siły nabywczej i dostęp do kryptowalut, jak również zapewni lepszy dostęp do kryptowalut dla mieszkańców.

Rose zdobył sobie reputację szerząc teorie spiskowe i dezinformację, z którymi miał do czynienia m.in. na platformie YouTube, gdzie kanał jego firmy medialnej London Real został usunięty w 2023 roku.

W ostatnim czasie Rose wydał pełnometrażowy dokumentalny film zatytułowany „Nie pozwolimy się uciszyć”, który pokrywał wydarzenia po jego wywiadzie z Davidem Icke, znanym teoretykiem spiskowym. Jego obietnice dotyczące kryptowalut stawiają na rozwój technologiczny i finansowy miasta, przy jednoczesnym zachowaniu pozycji Londynu jako centrum nowatorskich technologii.