Binance.US nominuje byłego głównego specjalistę ds. zgodności należącego do New York Fed, Granta Martina, do zarządu w czasie wzmożonej kontroli regulacyjnej kryptowalut.

Grant Martin, były dyrektor do spraw zgodności i etyki w Federalnym Banku Rezerwy Nowego Jorku, dołącza do zarządu firmy Binance.US. Niedawno ogłoszono tę decyzję w blogu kryptowalutowej giełdy.

Martin spędził ponad 30 lat w Fed, pełniąc swoją ostatnią funkcję od 2005 do 2022 roku. Ostatnio był globalnym dyrektorem ds. regulacji i integralności w firmie zajmującej się aktywami kryptograficznymi – JST Digital.

Wprowadzenie dyrektora takiego kalibru jak Martin do zarządu Binance.US odzwierciedla siłę naszego biznesu i nasze zobowiązanie do utrzymywania najwyższych standardów zgodności i integralności – powiedział tymczasowy dyrektor generalny Binance.US, Norman Reed.

Martin wyraził radość z dołączenia do zarządu Binance.US. Oświadczył, że branża amerykańska dotycząca aktywów cyfrowych jest w punkcie zwrotnym, a on z zapałem pomoże w kształtowaniu przyszłości jednej z najbardziej wpływowych i skoncentrowanych na klientach platform kryptowalutowych w kraju.

Binance.US przeżywa zmianę wewnętrzną w kierunku zgodności regulacyjnej, starając się odzyskać zaufanie publiczne po skandalu prawnym związanych z poprzednim CEO, Changpengiem Zhao. Zhao stoi obecnie przed możliwością otrzymania kary do 10 lat więzienia w USA, jednak jego rzeczywisty wyrok w dużej mierze będzie zależał od wytycznych dotyczących wymiaru kary i dyskrecji sądu. Jego wyrok ma zostać ogłoszony 30 kwietnia.