Clearstream, firma z Grupy Deutsche Börse, inwestuje w startup finansowy Digital Vault Services.

Clearstream, działający w branży post-transakcyjnej spółki Deutsche Börse, zdecydował się zainwestować nieujawnioną kwotę w startup fintechowy Digital Vault Services (DVS).

Deutsche Börse, jedna z największych europejskich giełd, poinformowała, że inwestycja Clearstream jest uzależniona od odpowiednich zezwoleń regulacyjnych oraz finalizacji dokumentów prawnych.

Środki finansowe zostaną wykorzystane przez Digital Vault Services do rozszerzenia oferty jako rozwiązanie infrastrukturalne rynku dla firm i instytucji finansowych. Inwestycja ta będzie stanowić udział mniejszościowy w Digital Vault Services i ma zostać zrealizowana w drugiej połowie 2024 roku, pod warunkiem zatwierdzenia regulacyjnego.

Po zakończeniu procesu „Gwarancja Skarbca” Digital Vault Services zostanie połączona z D7, cyfrową platformą post-transakcyjną Deutsche Börse i Clearstream. Dzięki temu D7 będzie mógł poszerzyć swoje portfolio cyfrowych aktywów o instrumenty inne niż papierów wartościowych.

W marcu Deutsche Börse uruchomiła nową zregulowaną platformę spotową dla kryptowalut, kierując ją do klientów instytucjonalnych. Platforma o nazwie Deutsche Börse Digital Exchange (DBDX) oferuje w pełni zregulowane środowisko dla handlu, rozliczeń i przechowywania kryptowalut.

Handel na platformie DBDX będzie odbywał się na zasadzie zapytania ofertowego (RfQ), a następnie multilateralnego obrotu. Deutsche Börse będzie zarządzać miejscem handlowym, a Crypto Finance dostarczy usługi rozliczeniowe i przechowalnicze.