Sapien AI pozyskuje 5 milionów dolarów na platformę etykietowania danych opartą na technologii blockchain.

Firma Sapien AI pozyskała 5 milionów dolarów w rundzie finansowania typu seed z udziałem Primitive Ventures, Animoca Ventures, Ravikant Capital i Yield Guild Games.

Środki te zostaną wykorzystane do przyspieszenia misji Sapien polegającej na dostarczaniu skalowalnych usług adnotacji do szkolenia modeli AI poprzez swoją zgamifikowaną platformę do etykietowania danych.

Siedziba firmy Sapien znajduje się w San Francisco, a została założona w 2023 roku. Pomaga ona firmom w rozwoju modeli AI poprzez zgamifikowane doświadczenia z etykietowaniem danych z nagrodami opartymi na technologii blockchain.

Platforma ma klientów w branży danych AI, w tym opieki zdrowotnej, web3, edukacji oraz wiodących LLMs. Nowa runda finansowania będzie wykorzystana do dalszego rozwoju i udostępnienia swojej zgamifikowanej infrastruktury do etykietowania jako oprogramowanie typu open source, kontynuując jednocześnie ustanawianie nowego standardu współpracy między ludźmi a AI.

Finansowanie kapitałowe w sektorze Web3, gier, AI i kryptowalut przeżywa wzrost w pierwszym kwartale 2024 roku, łamiąc dwuletni trend spadkowy. Zarówno łączna kwota zainwestowana, jak i liczba projektów otrzymujących wsparcie VC, odnotowały znaczne wzrosty od IV kwartału 2023 roku, według danych zebranych przez platformę analityczną Crypto Koryo, jak podaje Ruholamin Haqshanas z Cryptonews.