CEO giełdy kryptowalut Patricia zaprzecza pogłoskom o zamknięciu – Najnowsze informacje

CEO Patricia Exchange, Fejiro Hanu, stanowczo zaprzeczył plotkom o zamknięciu giełdy, uważając je za sensację medialną mającą na celu generowanie kliknięć. Patricia Exchange to pierwsza platforma oferująca usługi wymiany kryptowalut w Nigerii. Mimo kontrowersji po incydencie hakerskim w maju 2023 r., Hanu zapewnił użytkowników na Twitterze, że Patricia nadal działa.

Hanu skrytykował media za zniekształcanie narracji i podkreślił, że giełda nadal pozostaje zobowiązana do uczciwości i zaufania klientów. W odpowiedzi na problemy z dostępem do środków klientów od kwietnia 2023 r., Patricia zamieniła wartość aktywów na swoją własną tokenizowaną walutę Patricia Token (PTK) w październiku 2023 r., zapewniając przyszłe zwroty.

Hanu poinformował użytkowników o aktualnej sytuacji Patricia, wspominając o działaniach służb bezpieczeństwa w Nigerii w celu rozwiązania sytuacji. W listopadzie 2023 r. dokonano aresztowania w związku z kradzieżą portfela kryptowalutowego. Polityk Wilfred Bonse został zatrzymany pod zarzutem kradzieży ponad 200 milionów nigeryjskich Nair (246 153 USD) z portfela Patricia Technologies.

Patricia ogłosiła w styczniu plany zwrotu środków klientom w ciągu dwóch do pięciu lat, powołując się na „zarządzanie oczekiwaniami”. Pomimo deklaracji zwrotu 24% klientów, wiele osób nie otrzymało jeszcze żadnej płatności, a niektórzy od ponad roku nie mogą uzyskać dostępu do swoich środków. Ogłoszenie planu zwrotu dodatkowo pogłębia frustrację klientów, którzy już wcześniej zmagali się z długotrwałymi opóźnieniami w dostępie do swoich funduszy.