Bitfinex Securities wypuszcza tokenizowane długi na budowę hotelu Hilton w Salwadorze.

Platforma zabezpieczeń Bitfinex Securities El Salvador S.A. de C.V., zajmująca się tokenizacją papierów wartościowych, kieruje inicjatywę mającą na celu sfinansowanie budowy kompleksu hotelowego Hampton by Hilton na lotnisku w El Salvador poprzez emisję zadłużenia z zastosowaniem tokenów.

Token o nazwie HILSV będzie handlowany względem dolara amerykańskiego i tethera (USDT) oraz będzie emitowany na Liquid Network, czyli sidechainie bitcoina, zgodnie z najnowszym komunikatem prasowym.

Bitfinex Securities nawiązał współpracę z Inversiones Laguardia (HILSV), uznawaną firmą w El Salvador, która będzie zarządzać tokenizowanym długiem. Z kolei Ditobanx będzie odpowiedzialny za tokenizację i strukturyzację transakcji, zapewniając emisję na łańcuchu bloków Liquid – rozwiązaniu warstwy drugiej Bitcoina.

Aby zdobyć więcej informacji na temat tokenów HILSV, należy zapoznać się z ofertą Bitfinex Securities.

Emisja zadłużenia z zastosowaniem tokenów HILSV to przełomowy moment w rozwoju rynku kapitałowego w El Salvador. Wartość emisji wynosi 6,25 miliona dolarów, a jej celem jest sfinansowanie nowego hotelu na lotnisku w El Salvador International Airport.

Ogłoszony 11 kwietnia HILSV to pierwszy tego rodzaju token w regionie, dążący do pozyskania 6,25 miliona dolarów. Emisja tokenów zadłużenia oferuje 10% kupon w ciągu pięciu lat, przy minimalnym progu inwestycyjnym wynoszącym 1 000 dolarów. Emisji będzie prowadzona przez Inversiones Laguardia S.A. de C.V.

Środki pozyskane w ten sposób zostaną wykorzystane na rozbudowę kompleksu hotelowego o powierzchni 4484 metrów kwadratowych, obejmującego 80 pokoi, pięć lokali handlowych, basen, restauracje i różne udogodnienia na pięciu poziomach. Projekt ma stworzyć około 1000 miejsc pracy podczas budowy oraz nawet do 5000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy po otwarciu.