Telegram wprowadza płatności USDT za pomocą Telegram Wallet i Open Network.

Platforma do szyfrowanej komunikacji Telegram połączyła siły z Tether, umożliwiając użytkownikom wysyłanie płatności USDT za pośrednictwem The Open Network (TON) i portfela Telegram, jak oficjalnie ogłosili założyciele firm w piątek na Token2049 w Dubaju.

Według oficjalnego komunikatu, użytkownicy Telegrama mogą teraz zakupić USDT i przesyłać stabilną monetę innym użytkownikom za pośrednictwem TON, niezależnej sieci blockchain wcześniej rozwijanej przez aplikację do komunikacji.

Z ogólnoświatową bazą użytkowników przekraczającą 900 milionów, integracja ta może doprowadzić do wzrostu przyjęcia stablecoinów.

Informacja o współpracy pojawia się w czasie ogromnego restrukturyzacji Tether, który ogłosił cztery nowe działy biznesowe skoncentrowane na zrównoważeniu, danych, finansach i edukacji.

Rozszerzenie Tether poza flagowy stablecoin może okazać się obiecującą strategią długoterminową, biorąc pod uwagę ostatnie starania amerykańskich ustawodawców w celu opracowania regulacji dotyczących kryptowalut. Senatorowie Cynthia Lummis i Kirsten Gillibrand wprowadzili „Ustawę o stabilnych płatnościach Lummis-Gillibrand z 2024 roku”, która ma na celu ustanowienie ram regulacyjnych dla emitentów stablecoinów na poziomie federalnym i stanowym.

Propozycja aktu zakładałaby, że emitenci stablecoinów muszą utrzymywać rezerwy w stosunku jeden do jednego, zakazując niemogących być udokumentowanych algorytmicznych stablecoinów oraz zapobiegając nieautoryzowanemu użytkowi stablecoinów zarówno przez emitentów, jak i użytkowników.