„Trust Wallet powraca do sklepu Google Play po tymczasowym usunięciu”

Wallet Trust został ponownie udostępniony w sklepie Google Play po chwilowym usunięciu w poniedziałek rano, co wywołało obawy wśród użytkowników korzystających z tego portfela na platformie Android.

Firma zajmująca się kryptowalutami poinformowała, że Google tymczasowo usunął aplikację z Play Store, choć czekała na odpowiedź od Google na swoje odwołanie. Użytkownicy Androida, chcąc korzystać z Trust Wallet, musieli pobrać pakiet Android Package Kit (APK) ze strony internetowej portfela kryptowalutowego z uwagi na usunięcie przez Google.

Firma podkreśliła, że osoby, które odinstalowały aplikację, nie mogą ponownie jej pobrać, dopóki nie zostanie ponownie umieszczona w sklepie Google Play.

Mimo obaw dotyczących potencjalnych oszustw, Trust Wallet potwierdził, że aplikacja jest ponownie dostępna w Google Play Store. Aktualnie jego natywna moneta, Trust Wallet Token (TWT), spadła o 5,2%.

Usunięcie Trust Wallet ze sklepu Google Play wywołało obawy użytkowników w związku z narastającą presją regulacyjną w USA wobec portfeli kryptowalutowych samodzielnej opieki. Wskazuje to na coraz większe trudności dla użytkowników z USA w korzystaniu z tego typu usług.

Krajobraz legislacyjny wobec portfeli kryptowalutowych samodzielnej opieki staje się coraz bardziej skomplikowany, a firmy takie jak zkSNACKs i Wasabi Wallet podejmują działania w celu dostosowania się do nowych wymogów regulacyjnych. Zachowanie FBI w sprawach dotyczących oszustw finansowych daje do myślenia, a użytkownicy zastanawiają się, jaki wpływ będzie miała na nich ta zmiana w przepisach i czy będą w stanie kontynuować korzystanie z ulubionych usług bezpiecznie.