PayPal wycofuje wsparcie dla zakupów NFT.

Gigant płatności PayPal planuje wycofać wsparcie programu ochrony zakupów dla zakupów niezbywalnych tokenów (NFT) od 20 maja.

Firma ogłosiła poprawki w programie ochrony, które wykluczają NFT-y i wszelkie płatności dokonane za pośrednictwem platform trzecich przy użyciu salda PayPal.

PayPal zmienia również swój program ochrony sprzedawcy, wyłączając z niego NFT-y o wartości transakcji powyżej 10 000,01 USD lub równowartości w lokalnej walucie, oraz te o wartości 10 000,00 USD lub poniżej, chyba że kupujący zgłosi nieautoryzowaną transakcję i spełni wszystkie inne wymagania kwalifikacyjne.

W ostatnich latach PayPal eksplorował możliwości integracji NFT-ów na swojej platformie, umożliwiając użytkownikom bezpośrednie kupowanie, sprzedawanie i trzymanie NFT-ów za pośrednictwem swoich kont PayPal. Ten krok oznacza uznanie rosnącego zainteresowania NFT-ami przez PayPal i gotowość do obsługi tego wschodzącego rynku.

Handel NFT-ami był w spadku o 24% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając wartość 35 628 790 USD. Liczba sprzedawców zmniejszyła się o 1%, natomiast liczba kupujących i transakcji zwiększyła się odpowiednio o 3% i 9%. Połowa z dziesięciu najlepszych kolekcji pod względem sprzedaży zanotowała wzrost, przy czym największy wzrost odnotowano w przypadku kolekcji Bored Ape Yacht Club.

W 2021 roku nabywcy byli skłonni wydać miliony dolarów na cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie NFT oferowane przez artystów i luksusowe marki. Zdaje się, że szum wokół NFT-ów zaczął zanikać.

W styczniu GameStop ogłosił zamknięcie swojej giełdy NFT, sygnalizując wycofanie się z przestrzeni kryptowalut. Firma podała „otrzymywanie ciągłych regulacyjnych niepewności w przestrzeni kryptograficznej” jako główny powód podjęcia tej decyzji.

Rynek NFT nadal jest w zastoju, co można wiązać z niestałością rynku kryptowalut. Czy nastąpi koniec dla NFT-ów, czy może te cyfrowe kolekcjonerskie obiekty wrócą na scenę?