Senator Tim Scott nazywa kryptowaluty „kozłem ofiarnym” w ważnych wypowiedziach podczas słuchania na temat kryptowalut.

Senator Tim Scott nazwał kryptowaluty „kozłem ofiarnym” w kontekście obaw rządu federalnego dotyczących nielegalnych działań finansowych. W trakcie wtorkowego przesłuchania na temat kryptowalut, zorganizowanego przez Komitet Senacki ds. Bankowości, Mieszkaniowych i Spraw Miejskich Stanów Zjednoczonych, zastępca sekretarza skarbu Adewale O. Adeyemo poprosił o dodatkowe narzędzia do walki z rosnącym nielegalnym wykorzystaniem kryptowalut.

Senator Tim Scott zadał pytania dotyczące całej problematyki finansów nielegalnych poza obszarem kryptowalut, skąd pochodzi większość nielegalnego finansowania. Powiedział, że skupianie się wyłącznie na kryptowalutach to odwracanie uwagi od większych problemów związanych z finansami nielegalnymi.

W trakcie przesłuchania na temat kryptowalut, senator Elizabeth Warren kontynuowała naciski w sprawie ustawy dotyczącej zwalczania prania pieniędzy związanych z kryptowalutami. W ostatnich miesiącach pytania dotyczące skutecznego ustawodawstwa wobec kryptowalut osiągnęły apogeum, zwłaszcza po ataku Hamasu na Izrael, który wpłynął na debaty polityczne w tej sprawie.