PayPal wycofuje wsparcie dla zakupów NFT w swoim programie ochrony.

Firma płatnicza PayPal planuje usunąć zakupy niemających fizycznej postaci tokenów (NFT) z programu ochrony zakupów od 20 maja.

W ogłoszeniu online PayPal ogłosił, że zmiany w programie ochrony będą wykluczać NFT-y i wszystkie płatności, które zainicjowano za pomocą salda PayPal poprzez platformę osób trzecich.

PayPal zmienia program ochrony sprzedawcy, wykluczając z niego NFT-y o wartości transakcji: powyżej 10 000,01 USD (lub równowartość w walucie lokalnej obliczoną według kursu waluty w momencie transakcji); 10 000,00 USD lub mniej (lub równowartość w walucie lokalnej obliczoną według kursu waluty w momencie transakcji), chyba że kupujący twierdzi, że była to nieautoryzowana transakcja i spełnia wszystkie inne wymagania kwalifikacyjne.

W ostatnich latach PayPal eksplorował sposoby integracji NFT-ów na swojej platformie, umożliwiając użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie NFT-ów bezpośrednio przez swoje konta PayPal. Ten ruch oznaczał uznanie przez PayPal rosnącego zainteresowania NFT-ami i gotowość do zaspokojenia tego rozwijającego się rynku.

W poniedziałek wolumen sprzedaży NFT-ów spadł o 24% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając wartość 35 628 790 USD. Według danych z CryptoSlam liczba sprzedawców zmniejszyła się o 1%, ale liczba kupujących i transakcji wzrosła odpowiednio o 3% i 9%. Połowa z dziesięciu najlepszych kolekcji pod względem sprzedaży zanotowała wzrost. Wśród tych zielonych monet, największy wzrost sprzedaży odnotował Bored Ape Yacht Club.

W 2021 roku nabywcy byli skłonni wydać miliony dolarów na cyfrowe kolekcje NFT-ów oferowane przez artystów i luksusowe marki. Żywioł wokół NFT-ów wydaje się zanikać.

W styczniu GameStop ujawnił, że zamknął swoją platformę NFT, sygnalizując wycofanie się z przestrzeni kryptowalut. Oświadczenie firmowe wskazywało na „bieżącą niepewność regulacyjną przestrzeni kryptowalut” jako główny powód podjętej decyzji.

Transakcje NFT są w spadku od ponad roku. Dane zebrane przez Statistę pokazują spadek liczby aktywnych portfeli zaangażowanych w handel NFT-ami.

Kontynuacja spadków na rynku NFT-ów może być związana z zastoje na rynku kryptowalut. Czy to koniec dla NFT-ów? A może cyfrowe kolekcjonerskie przedmioty powrócą?