Binance Labs i Coinbase wspierające gildię Web3 Gaming GuildFi przemieniają ją w Zentry.

GuildFi, znane dotychczas jako Web3 gaming guild, niedawno ogłosiło swoją zmianę nazwy na Zentry. Firma podkreśliła, że rebranding jest strategiczną decyzją i w ramach zmian planuje ponowne uruchomienie GuildFi. Nowo powstałe Zentry wprowadzi program konwersji tokenów, w ramach którego posiadacze oryginalnego żetonu GuildFi będą mogli wymienić go na nowy token Zentry.

Zentry zapowiedziało budowę „Superlayera”, który połączy trzy miliardy graczy w jednej ekonomii, niezależnie od używanej platformy. Superlayer połączy systemy lojalnościowe, tożsamości graczy i aktywności międzyświatowe z niezliczonych gier i platform w jedno wspólne doświadczenie.

Firma Zentry planuje również integrację gier Web3 i Web2, a także mediów społecznościowych oraz aktywności w życiu codziennym, aby zjednoczyć społeczność graczy. Ta technologia ma na celu stworzenie nowej gry w grze, która pozwoli graczom być nagradzanym za aktywność w grach oraz w życiu realnym. Jarindr Thitadilaka, założyciel i CEO Zentry, podkreślił, że firma zmienia sposób, w jaki gracze są rozpoznawani i nagradzani, umożliwiając korzyści zarówno dla ich wirtualnej, jak i realnej osobowości.

Odnotowano znaczący wzrost gier Web3, z przyciągającą coraz większe inwestycje VC branżą. Przewiduje się, że inwestycje związane z grami opartymi na technologii blockchain osiągnęły w 2023 roku wartość 1,7 miliarda dolarów. W 2024 roku przewiduje się dalszy dynamiczny rozwój tego sektora. W ostatnim czasie firma Elixir Games pozyskała 14 milionów dolarów w rundzie finansowania seed, a firma Illuvium ogłosiła pozyskanie 12 milionów dolarów w rundzie finansowania serii A. Inwestorzy coraz chętniej angażują się w rozwój rozrywki opartej na technologii blockchain.