Ore zawiesza wydobycie ze względu na przeciążenie sieci Solana przed wdrożeniem wersji V2

Projekt Ore wstrzymał operacje wydobywcze na blockchainie Solana, aby rozwiązać problemy z zatłoczeniem sieci. Twórca projektu, Hardhat Chad, ogłosił na mediach społecznościowych, że decyzja o zawieszeniu wydobycia ma na celu złagodzenie niedawnych zatorów na Solanie spowodowanych szybkim przyjęciem ich protokołu.

Projekt Ore, wprowadzony początkowo dwa tygodnie temu podczas hackathonu jako eksperyment, stał się najczęściej używanym programem na sieci Solana pod względem liczby transakcji. Twórca zauważył, że Ore wywiera większe obciążenie na główną sieć Solany niż jakikolwiek inny inteligentny kontrakt w historii blockchaina.

Hardhat Chad podkreślił, że eksperyment ten pomógł zidentyfikować błędy w stosie sieciowym Solany i potwierdził jego podstawową tezę, że proof-of-work może być zabawnym i uczciwym mechanizmem dystrybucji tokenów.

Zawieszenie operacji pozwoli deweloperom na przeanalizowanie danych, stworzenie zespołu i skoncentrowanie się na doskonaleniu wersji 2 projektu Ore. Nowy kontrakt ma rozwiązać trzy główne problemy: efektywność kodu, brak strukturalnych zachęt do trzymania tokenów oraz algorytmiczne zmiany trudności.

Wszystkie istniejące tokeny Ore będą uprawnione do wymiany na nowe tokeny w wersji 2 w stosunku jeden do jednego. Więcej szczegółów na temat wersji 2 zostanie udostępnionych w nadchodzących tygodniach. Ore zdecydowało się zawiesić wydobycie w obliczu zatorów na Solanie dla przygotowania się do nowej wersji 2.