Kandydat do Senatu John Deaton krytykuje Gary’ego Genslera, wyraża poparcie dla Coinbase w sprawie SEC.

John Deaton, kandydat z ramienia Partii Republikańskiej, który walczy o zdobycie obecnego miejsca senator Elizabeth Warren, skrytykował Przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary’ego Genslera w związku z nowym apelacją firmy Coinbase, nazywając go „regulatorem działającym w złej wierze”.

W swoim poście na mediach społecznościowych, Deaton skrytykował podejście SEC polegające na regulowaniu poprzez egzekwowanie prawa po tym, jak Coinbase złożyło wniosek o apelację do sądu federalnego, w związku z agencja poszukującą wyjaśnień, czy cyfrowe aktywa kwalifikują się jako umowy inwestycyjne (papiery wartościowe).

SEC pierwotnie pozwał Coinbase w czerwcu 2023 roku za rzekome naruszenie amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych, działając jako niezarejestrowana platforma do handlu kryptowalutami.

Wspólnota aktywów cyfrowych od dawna krytykuje SEC za skoncentrowane na egzekwowaniu podejście do regulacji kryptowalut, wnosząc pozwy przeciwko kluczowym graczom branży, w tym Ripple, Binance i innym.

Wcześniej w tym miesiącu Komisarz SEC Hester Pierce skrytykowała swoją własną agencję podczas dorocznej konferencji „SEC Speaks” organizowanej przez Practicing Law Institute za domniemane złe traktowanie sektora aktywów cyfrowych, twierdząc, że jej radykalne podejście do regulacji „odstrasza ludzi”.

Sektor kryptowalut obserwuje z zainteresowaniem postępy w sprawie SEC przeciwko Coinbase oraz apelację platformy może okazać się kluczowym punktem zwrotnym, spowalniając całkowicie batalię sądową.