Yuga Labs sprzedaje prawa do dwóch gier NFT w strategicznym ruchu – oto najnowsze informacje

Yuga Labs sprzedał prawa do własności intelektualnej dwóch swoich gier, Legends of the Mara i HV-MTL, firmie Web3 Faraway 17 kwietnia w strategicznym ruchu mającym na celu skoncentrowanie organizacji. Decyzja została poprzedzona istotną zmianą w zarządzie.

Równocześnie Yuga Labs ogłosił, że Spencer Trucker, jego dyrektor ds. gier, dołączy do Faraway jako nowy dyrektor produktu. Ten krok ma na celu zachowanie ciągłości między obiema firmami i ich grami.

Yuga Labs i Faraway od pewnego czasu mają bliskie partnerstwo, z Faraway rozwijając Serum City, grę opartą na motywie mutantów Ape Yacht Club.

Gra HV-MTL to gra z niezbywalnymi tokenami (NFT), w której gracze mogą postępować we własnym tempie i w lokalnych środowiskach. Legends of the Mara to gra przygodowa osadzona w metaversum. Została uruchomiona 30 kwietnia 2022 roku.

Decyzja Yuga Labs o przekazaniu swojej własności intelektualnej dotyczącej gier Faraway odzwierciedla szerszy ruch zmierzający do skoncentrowania wysiłków organizacji. Współzałożyciel Gred Solana wprowadził ten pomysł, gdy dołączył ponownie do Yuga i zastąpił Dnaiela Allegre.

Collection BAYC NFT należy do jednych z kolekcji NFT najbardziej dotkniętych ogólnym spadkiem na rynku. Flagowa kolekcja i inne czołowe projekty NFT doświadczyły znacznego spadku cen.

Jednym z ważniejszych newsów z obszaru kryptowalut jest sprzedaż możliwości tokenów kolekcji Bored Ape Yacht Club (BAYC) – jednym z głównych wyszukiwanych tokenów w sieci. Po ogłoszeniu umowy sprzedaży tokenów BAYC kurs kryptowaluty gwałtownie wzrósł. Obecna cena handlowa BAYC wynosi 92% spadku od rekordowego wysokiego poziomu z 1 maja 2022 roku.