PayPal proponuje program motywacyjny dla górników Bitcoinów korzystających z energii niskoemisyjnej.

PayPal ogłosił nowy program zachęcający do niskowęglowego wydobycia Bitcoinów 22 kwietnia. Gigant płatności planuje nagradzać górników kryptowalut korzystających z odnawialnych źródeł energii Bitcoinem.

Inicjatywa ekologiczna dla górników Bitcoinów jest efektem współpracy między Blockchain Research Group (BRG) PayPal, Energy Web oraz firmą blockchain DMG Blockchain Solutions notowaną publicznie.

Nowa inicjatywa oparta na zielonych dowodach dla Bitcoinów stworzona przez Energy Web będzie certyfikować górników PayPal Bitcoin na podstawie stosowania czystej energii oraz wpływu na sieć. Zieloni górnicy mogą zarejestrować się i udostępnić swoje klucze ekologiczne na platformie, aby wziąć udział w programie zachęt.

Działanie polega na weryfikacji transakcji przekazywanych do „zielonych górników” poprzez platformę w zamian za nagrody w postaci BTC.

Działanie wydobywania Bitcoinów polega na weryfikacji transakcji na blockchainie w zamian za nagrody w postaci nowo wydobytego Bitcoina. Proces ten jest intensywny energetycznie i był krytykowany za wpływ na środowisko.

Program górników PayPal jest reakcją na rosnące obawy dotyczące wpływu wydobycia Bitcoinów na środowisko, gdy raporty wskazują, że operacja generuje około 85 milionów ton równoważnika dwutlenku węgla rocznie.

PayPal opublikował wyniki eksperymentu z proponowanymi źródłami energii odnawialnej

Po obniżeniu nagrody za blok Bitcoina dla górników z 6,25 BTC do 3,125 BTC w wyniku halvingu w 2024 roku, propozycja PayPala stanowiłaby dodatkowe źródło dochodu dla górników, którzy korzystają z niskoemisyjnych źródeł energii.

Matteo Greco, analityk badawczy w Fineqia International, wcześniej zauważył, że halving Bitcoina może przyspieszyć rozwój sieci górniczej z wykorzystaniem bardziej zrównoważonych źródeł energii.

Badanie zauważyło, że zmniejszenie nagród dla górników w połączeniu z ciągle rosnącym hashratem może wpłynąć na rentowność firm górniczych, zmuszając górników do poszukiwania efektywności kapitałowej poprzez zrównoważone źródła energii.