Charles Hoskinson zapowiada rewolucyjne zmiany w Cardano, podobny problem do sztucznej inteligencji.

Charles Hoskinson, założyciel firmy Input Output, która jest odpowiedzialna za rozwój sieci Cardano, wypowiedział się na temat krytyki, jaką w ostatnim czasie spotyka ten projekt. Programista zapewnia, że działa nad usprawnieniami, które pozwolą zniwelować obecne słabości blockchaina i przekształcą go w jeszcze bardziej efektywny system.

Niedawno popularny youtuber i influencer kryptowalutowy, Ben Armstrong, opublikował film sugerujący, że Cardano ma problemy z funkcjonowaniem. Hoskinson, w swojej odpowiedzi, skomentował te zarzuty jako FUD (strach, niepewność, wątpliwości) i zapewnił, że po planowanych aktualizacjach sytuacja ta szybko się zmieni.

Od początku roku na łańcuchu Cardano wdrożono ponad 40 tysięcy smart kontraktów, uruchomiono stablecoin powiązany z dolarem i prognozy na przyszłość nie są tak pesymistyczne, jak sugerują niektórzy krytycy. Hoskinson podkreśla, że wiele nowości nadchodzi, a planowane hard forki przyczynią się do poprawy zarówno skalowalności, jak i decentralizacji sieci.

Aktualizacja „Chang”, planowana na drugi kwartał tego roku, ma na celu zwiększenie stopnia decentralizacji na Cardano poprzez zmianę sposobu zarządzania blockchainem. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie „Uroboros Leio”, który ma zrewolucjonizować konsensus Proof-of-Stake, poprawiając przepustowość, skalowalność i szybkość transakcji, zachowując jednocześnie wysoki poziom decentralizacji. Te zmiany mają zostać wdrożone nie wcześniej niż w przyszłym roku, ale mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Cardano i jego przyszłego sukcesu.