Strona główna » Hossa na rynku kryptowalut w nowym świetle – wyjaśnienie CEO CryptoQuant
Hossa na rynku kryptowalut w nowym świetle – wyjaśnienie CEO CryptoQuant

Hossa na rynku kryptowalut w nowym świetle – wyjaśnienie CEO CryptoQuant

Obecny okres na rynku bitcoina (BTC) wyróżnia się na tle poprzednich cykli, głównie ze względu na masowy napływ kapitału ze strony inwestorów instytucjonalnych. Specjaliści z platformy analitycznej CryptoQuant podkreślają, że wartość bitcoina notuje wzrosty głównie dzięki zaangażowaniu dużych graczy rynkowych.

Ki Young Ju, założyciel firmy, informuje, że instytucje zainwestowały aż 86 miliardów dolarów w bitcoina w ciągu ostatnich pół roku, co stanowi rekordową kwotę. Warto zauważyć, że obecnie popyt na bitcoina wyraźnie przewyższa podaż, co odzwierciedla wskaźnik płynności zapasów na najniższym poziomie w historii.

Kurs bitcoina oscyluje w okolicach 69 tysięcy dolarów, notując minimalny spadek o ponad 1% w ciągu ostatniej doby. Mimo że w trakcie dzisiejszej sesji cena ta zbliżyła się ponownie do poziomu 70 tysięcy dolarów, obecnie ustabilizowała się nieznacznie poniżej tej granicy. W porównaniu z historycznym szczytem z marca br., średnio jest tańsza o około 6,4%. Ta nietypowa sytuacja na rynku bitcoina wskazuje na silną dominację inwestorów instytucjonalnych oraz zmniejszoną podaż na tle rosnącego popytu.

Scroll to Top