Najniższe straty związane z oszustwami i włamaniami do kryptowalut od 2021 roku: raport CertiK

Kwiecień okazał się miesiącem o najniższych notowaniach strat związanych z hackami i oszustwami w branży kryptowalut od 2021 roku. Firme bezpieczeństwa CertiK podaje, że wraz z zakończeniem miesiąca zanotowano spadek strat do najniższego odnotowanego poziomu.

Raport CertiK wskazuje, że w kwietniu odnotowano jedynie 25,7 miliona dolarów strat z ataków, co jest najniższym wynikiem od czasu rozpoczęcia monitorowania danych w 2021 roku. Spadek o 141% w porównaniu do marca jest znaczący – straty związane z exploitami sięgnęły 21 milionów dolarów, z czego trzy przypadki przekroczyły milion dolarów strat.

Ataki flash loan przyniosły straty w wysokości 129 tysięcy dolarów, z największym incydentem na poziomie 55 tysięcy dolarów. Oszustwa typu exit scams przyczyniły się do strat w wysokości 4,3 miliona dolarów. Mimo że w kwietniu odnotowano kilka istotnych ataków, to ogólny trend wskazuje na zmniejszenie liczby incydentów.

Według firmy, spadek strat był głównie efektem zmniejszenia się ataków na prywatne klucze. W marcu odnotowano 11 ataków związanych z protokołami w wyniku kompromitacji prywatnych kluczy, podczas gdy w kwietniu miały miejsce jedynie 3 takie incydenty. Warto jednak zauważyć, że mimo spadku, nadal pojawiają się przypadki znaczących oszustw i ataków, co wymaga ciągłej pracy nad zabezpieczeniem danych w branży kryptowalut.