OkX i Polygon współpracują przy uruchomieniu publicznej głównej sieci X Layer.

Giełda kryptowalut OKX oficjalnie uruchomiła publiczny mainnet X Layer we współpracy z Polygon.

Sieć X Layer została zaprojektowana w celu przyspieszenia i obniżenia kosztów transakcji opartych na Ethereum dla 50 milionów użytkowników tej giełdy.

Platforma typu Layer-2 (L2) wykorzystuje Zero Knowledge (ZK) w celu zapewnienia bezpieczeństwa i została zbudowana przy użyciu zestawu deweloperskiego Polygon Chain Development Kit (CDK). X Layer ułatwia wspólny stan i płynność między różnymi sieciami za pomocą AggLayer.

OKX ogłosiło, że ZK proofs zapewniają skalowalność transakcji i obniżają koszty. Ponadto kompatybilność z EVM umożliwia łatwe wdrożenie zdecentralizowanych aplikacji (dApps) opartych na Ethereum z minimalnym nakładem rozwojowym.

Działający już od listopada 2023 roku w wersji beta X Layer zyskał szybką popularność, z ponad 50 dApps web3 wdrażanych na platformę w ciągu pierwszego tygodnia testów.

Użytkownicy na całym świecie mogą teraz korzystać z sieci X Layer do transferów aktywów, depozytów i wypłat kryptowalut za pośrednictwem OKX oraz z dostępu do ponad 170 dApps umożliwiających wymianę, staking i interakcje z inteligentnymi kontraktami.

Prezes Polygon, Marc Boiron, nazwał X Layer „kolejnym monumentalnym krokiem w ambicji branży budowy prawdziwie zjednoczonego Web3”. Również podkreślił, że imponujący zespół utalentowanych deweloperów, którzy już zaczęli budować na X Layer, świadczy o potencjale sieci.