Haker z Mango Markets skazany na 20 lat więzienia: Reuters

Haker Mango Markets, Avraham Eisenberg, został uznany za winnego w federalnym sądzie w Nowym Jorku za prowadzenie operacji, które doprowadziły do kradzieży około 110 milionów dolarów z platformy DeFi opartej na Solana.

Prokuratorzy twierdzili, że Eisenberg zorganizował złożoną operację w celu wykorzystania platformy, co doprowadziło do znaczących strat finansowych. Haker, przebywający w areszcie od stycznia 2023 roku, grozi mu maksymalna kara 20 lat pozbawienia wolności.

Decyzja o uznaniu Eisenberga winnym oszustwa komoditów, manipulacji komoditami i oszustwa telekomunikacyjnego w związku z operacją, która polegała na manipulowaniu tokenem $MNGO Mango Markets, została podjęta po godzinach narady, po zakończeniu ustnych argumentów w dniu 17 kwietnia.

Eisenberg został aresztowany w grudniu 2022 roku w Puerto Rico, a oskarżono go o oszustwo komoditów, manipulację rynkami i oszustwo telekomunikacyjne. Podczas zakończenia procesu w dniu 17 kwietnia zespół prawników Eisenberga twierdził, że ich klient nie popełnił żadnych przestępstw, ale zorganizował „udaną i legalną strategię handlową”, która przyniosła mu około 110 milionów dolarów zysku.

Prawnicy zarówno Eisenberga, jak i Klein, wyrazili swoje rozczarowanie werdyktem, ale zadeklarowali dalszą walkę o swojego klienta, planując złożenie pozytywnych ruchów po procesie. To wyrok ma miejsce krótko po skazaniu Sama Bankman-Frieda, założyciela upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, na 25 lat więzienia za defraudację 8 miliardów dolarów. To podkreśla rosnącą kontrolę i egzekwowanie przepisów w branży kryptowalut.