Startup Web3 Gaming GFAL pozyskuje 3,2 miliona dolarów w rundzie finansowania z udziałem Supercell i Mitcha Lasky’ego.

Startup gier wideo oparty na technologii Web3, GFAL „Games for a Living”, pozyskał 3,2 miliona dolarów w rundzie finansowania seed. Wśród inwestorów znaleźli się fińska firma zajmująca się tworzeniem gier mobilnych Supercell Ltd oraz Mitch Lasky, partner w firmie venture capital Benchmark z Doliny Krzemowej.

Środki pozyskane w tej rundzie finansowania zostaną wykorzystane przez GFAL do rozszerzenia zespołu oraz przyspieszenia planów produkcyjnych. Firma wcześniej pozyskała 4,4 miliona dolarów z pre-sale tokenów w 2023 roku poprzez ofertę tokenów GFAL.

Zespół GFAL składa się z osób, które wcześniej pracowały m.in. w firmach King Entertainment, Activision Blizzard, Electronic Arts, Netflix i Digital Chocolate.

Token GFAL ($GFAL) osiągnął wycenę w pełni rozcieńczoną (FDV) na poziomie 254 717 017 dolarów po jednej z najbardziej imponujących premier tokenów w 2023 roku, ogłosiła firma.

Środki z rundy finansowania zostaną przeznaczone na wprowadzenie mobilnej gry GFAL, „Elemental Raiders”, która miała premierę w marcu 2023 roku. Elemental Raiders zyskuje coraz większą społeczność graczy i notuje stały wzrost wskaźników wydajności gry.

W 2024 roku branża gier Web3 dynamicznie rośnie, przyciągając coraz więcej inwestycji venture capital. W 2023 roku szacuje się, że związane z grami opartymi na blockchainie rundy finansowania osiągnęły 1,7 miliarda dolarów, z czego znaczna część trafiła do 270 gier rozwijanych na platformie Immutable.