Ripple planuje wypuścić własnego stablecoina, rywalizując z Tetherem

Firma Ripple, znana z platformy XRP Ledger, zapowiedziała wprowadzenie własnego stablecoinu, które ma zrewolucjonizować sektor cyfrowych aktywów. Nowa kryptowaluta, opierać się będzie na platformie Ethereum i będzie miała sztywny kurs 1:1 z dolarem amerykańskim.

Stablecoiny, czyli kryptowaluty o stałym kursie, odgrywają coraz większą rolę na rynku cyfrowych aktywów. Ripple postanowił dołączyć do tego trendu, ogłaszając plany stworzenia własnego stabilnego aktywa. Nowy stablecoin ma być w pełni transparentny, a rezerwy mają być zabezpieczone w dolarach oraz obligacjach skarbowych USA.

David Schwartz, CTO Ripple, podkreślił, że firma ma ambicje zdobycia udziału w rynku stabilnych kryptowalut i konkurowania z gigantami tego sektora. Wprowadzenie własnego stablecoinu ma także przyczynić się do większej adopcji platformy XRP Ledger do rozliczeń transgranicznych. Firma liczy na to, że ich produkt wsparcie szerszą adopcję technologii blockchain.

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, podkreślił, że stablecoin będzie dodatkowym atutem firmy i kolejnym elementem rozbudowującym ich ekosystem. Firma widzi duży potencjał w sektorze stabilnych kryptowalut, który przewiduje dynamiczny wzrost w najbliższych latach. Ripple chce wykorzystać swoje zasoby i doświadczenie, by zdobyć znaczącą pozycję na tym rynku.