Mike Novogratz przekonuje do kryptowalut w USA – Bitcoin na fali!

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, przewiduje, że rosnące zadłużenie Stanów Zjednoczonych skłoni masowe przyjmowanie bitcoina. Wskazał również na deprecjację dolara amerykańskiego i zdolność bitcoina do ochrony wartości środków w czasie, co przyspieszy akceptację tej kryptowaluty. Novogratz zauważa, że coraz więcej inwestorów dostrzega zalety posiadania cyfrowego aktywa w obliczu narastających problemów gospodarczych USA.

Inwestor ostrzega, że ciągłe zwiększanie długu publicznego o bilion dolarów co 100 dni prowadzi do dewaluacji waluty amerykańskiej, co stwarza okazję do inwestowania w bitcoina. Novogratz podkreśla, że proces adaptacji tej kryptowaluty będzie skomplikowany i długotrwały, a nadmierne drukowanie pieniędzy osłabia siłę nabywczą dolara, co już teraz jest widoczne.

Warto zauważyć, że Mike Novogratz wspomniał także o pozytywnym wpływie bitcoinowych ETF-ów na rynek kryptowalut. Te instrumenty finansowe cieszące się coraz większą popularnością wśród inwestorów instytucjonalnych przyczyniły się do wzrostu ceny bitcoina w ostatnich miesiącach. Co do krótkoterminowych prognoz cenowych, dyrektor Galaxy Digital uważa, że BTC może konsolidować się w przedziale między 75 tys. a 62 tys. dolarów, z możliwością nawet korekty w okolice 58 tys. dolarów.