Nowa firma Galactic Group debiutuje z gry AAA opartą na technologii Web3 and Play-to-Own, z udziałem światowej klasy talentów.

Grupa Galaktyczna planuje uruchomić wydawcę gier AAA Web3 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) z pomocą utalentowanych specjalistów z Hollywood i branży gamingowej.

Niedawno powołany biznes, znany jako Galactic Entertainment Publishing, jest pierwszym oddziałem macierzystej firmy Galactic Group.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest wizjoner branży Loren Roosendaal, który zamierza zdefiniować przestrzeń gamingową jako jednego z pierwszych na świecie wydawców „play-to-own”, podnosząc pozycję Web3 gamingu do statusu AAA.

Pierwszą grą, która wpisuje się w tę wizję, jest Planet Quest, rozwijana od 2022 roku – i już zyskała rzeszę oddanych fanów.

Zespół zaangażowany w projekt czerpie z doświadczenia byłych pracowników takich gigantów jak Epic, Disney, Warner Bros. czy Activision-Blizzard. Ich portfolio obejmuje szereg znanych marek, od takich hitów jak Fortnite, Call of Duty czy Gwiezdne Wojny: Ocalały z Jedi, po filmy takie jak Batman, Avengers czy Łowca Androidów.

Jednak zespół poszedł nawet dalej, angażując w rozwój gry samą społeczność fanów, co miało istotny wpływ na proces tworzenia.

Gry typu play-to-own wykorzystują technologię blockchain oraz tworzą tokeny niezamienne (NFT), dając użytkownikom pełnię własności wirtualnych aktywów, takich jak postacie, przedmioty czy nieruchomości. To właśnie społeczność wspierająca projekt odegrała kluczową rolę w tym procesie.

Opierając się na zaangażowaniu społeczności i nagradzaniu ich za udział w grze rzeczami, które faktycznie posiadają, gry tego typu zmieniają oblicze branży, dając wydawcom, deweloperom i graczom wiele korzyści. To może być odpowiedź na tendencję coraz bardziej nachalnej monetyzacji, prowadzącej do oddalenia branży gamingowej od zaangażowania użytkowników na rzecz zysków.