Bitcoinowy projekt rośnie o 600% i wprowadza nową funkcję dla entuzjastów DeFi

Znany ekonomista Alex Krüger wskazał na podział społeczności kryptowalut na dwie grupy: tych, którzy znają CORE, i tych, którzy dopiero usłyszą o tym projekcie. Core DAO (CORE) stara się połączyć cechy Proof-of-Work znanego z Bitcoina oraz Proof-of-Stake, na którym bazuje m.in. Ethereum, poprzez unikatowy algorytm konsensusu nazwany Satoshi Plus.

Projekt Core ma na celu stworzenie mostu umożliwiającego użytkownikom ekosystemu BTC korzystanie z zdecentralizowanych finansów (DeFi) za pomocą tokena coreBTC. Aktualnie CORE cieszy się rosnącym zainteresowaniem inwestorów, pomimo spadków na rynku kryptowalut, z notowaniem wzrostu aż o 600% w ciągu ostatnich kilku dni.

Kapitalizacja rynkowa CORE przekracza 2,8 miliarda dolarów, plasując go na 48. miejscu w rankingu największych kryptowalut pod względem wartości rynkowej. CoreDAO postawiło na wprowadzenie nowego tokena – coreBTC, który ma stanowić alternatywę dla posiadaczy Bitcoina chcących uczestniczyć w DeFi, zapewniając stabilne powiązanie jego wartości z BTC. To rozwiązanie ma zapełnić lukę pomiędzy bezpieczeństwem Bitcoina a możliwościami DeFi.