Ceny Bored Ape NFT spadły do poziomu z sierpnia 2022 roku, 90% niżej niż poprzedni szczyt – Czy NFT idą ku zeru?

Ceny NFT Bored Ape spadły o 90% od historycznego szczytu 120 ETH do obecnych 10 ETH. Kolekcja Bored Apes Yacht Club (BAYC) była jedną z najbardziej poszukiwanych podczas hossy kryptowalut w 2021 roku, jednak z czasem uległa spadkowi popytu, który dotknął cały rynek NFT.

Pomimo początkowego hype’u i poparcia celebrytów, ceny NFT BAYC i innych kolekcji opartych na Ethereum spadły z powodu malejącego zainteresowania detalicznego oraz pojawienia się nowych kolekcji opartych na Bitcoinie i Solanie.

W maju 2022 roku każdy NFT BAYC wart był 400 000 dolarów w Etherze, kiedy cena Ethereuma wynosiła 3000 dolarów. Obecnie wartość każdego Bored Ape NFT spadła do nieco ponad 30 000 dolarów.

Dane z CoinGecko wskazują na stabilizację w okolicach miliona dolarów w 2022 roku, przy czym dziesięć indywidualnych portfeli zawierało niemal 20% tej wartości. Wyszukiwania w Google sugerują również malejące zainteresowanie detaliczne kolekcjami NFT opartymi na Ethereum, podczas gdy inwestorzy zwracają się ku NFT na Solanie i Bitcoinie.

W 2021 roku NFT BAYC szybko zyskały popularność na hossie w 2021 roku, z wieloma celebrytami twierdzącymi, że zakupili NFT za ponad 300 000 dolarów każdy. Na przykład Justin Bieber kupił „rzadkiego” Bored Ape wart ponad 1,2 miliona dolarów. Informacje ze źródeł Google sugerują, że Moonpay mógł podarować niektóre Bored Apes niektórym osobom i celebrytom w celu zwiększenia zaufania inwestorów.

Mimo spadku cen NFT, BAYC zachowuje swoją pozycję jako czołowa kolekcja NFT z kapitalizacją rynkową wynoszącą 340 milionów dolarów na dzień dzisiejszy. Bored Apes to kolekcja 10 000 unikalnych cyfrowych postaci małp na blockchainie Ethereum. Właściciele BAYC otrzymują korzyści, takie jak dostęp do wydarzeń osobistych czy prywatnego klubu online, będącym jednocześnie sposobem na prezentację swojego bogactwa online.