Roger Ver aresztowany za oszustwo podatkowe na 50 milionów dolarów

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosił 30 kwietnia zarzuty w wysokości 50 milionów dolarów w sprawie oszustw podatkowych wobec wczesnego inwestora w Bitcoina, znanego jako „Bitcoin Jesus” – Roger Ver.

Rojer Ver, zwolennik Bitcoina i twórca Bitcoin Cash, został aresztowany w Hiszpanii pod zarzutem oszustw kryminalnych, w tym nadużyć pocztowych, unikania opodatkowania oraz składania fałszywych zeznań podatkowych.

Według aktu oskarżenia Ver rzekomo przejął kontrolę nad około 70 000 BTC w czerwcu 2017 roku, sprzedając je później za 240 milionów dolarów podczas historycznego wzrostu cen.

Roger Ver nie jest obcy kontrowersjom. Był zamieszany w skandal z platformą inwestycyjną CoinFlex, która twierdziła, że jest mu winna 47 milionów dolarów w USD Coin.

Nie komentując zarzutów Departamentu Sprawiedliwości, US officials planują ekstradycję Vera z Hiszpanii do Stanów Zjednoczonych. Mimo że Ver przestał być obywatelem USA w 2014 roku, wiele spekulacji krąży wśród społeczności kryptowalutowej na temat jego przyszłości. Większość uważa, że Ver po prostu załatwi sprawę i „pójdzie dalej”, podobnie jak były dyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, po swoim kontrowersyjnym okresie.