Zakończono ekstradycję Nigeryjczyka Nadeema Anjarwalli, byłego dyrektora Binance – informuje wiceprezes INTERPOL Afryka.

Wiceprezes Garba Umar z Nigerijskiego Biura Centralnego Interpolu dla Afryki potwierdził we wtorek, że papiery ekstradycyjne dla uciekłego dyrektora Nigeryjskiej giełdy kryptowalut Binance, Nadeema Anjarwalli, zostały sfinalizowane.

Podczas telewizyjnego wystąpienia w nigeryjskim programie informacyjnym Sunrise Daily, wiceprezes INTERPOLU Afryka Garba Umar powiedział, że cała dokumentacja związana z planowaną ekstradycją Anjarwalli została ukończona.

Anjarwalla został pierwotnie zatrzymany przez władze nigeryjskie wraz z innym dyrektorem Binance Tigranem Gambaryanem pod koniec lutego i aresztowany pod zarzutem prania brudnych pieniędzy i unikania podatków. Anjarwalli uciekł krótko po tym, lecz niedawno został odnaleziony i zatrzymany przez kenijskich urzędników.

Pytania pojawiły się dotyczące legalności schwytania Anjarwalli i Gambaryana, a media sugerują nawet, że urzędnicy kraju żądali informacji osobistych od głównych użytkowników giełdy kryptowalut.

Obaj, zaproszeni do kraju przez jego rząd, mają wrócić do sądu w Abuji na rozprawę jeszcze w tym miesiącu.

Tymczasem Binance twierdzi, że „współpracuje” z rządem nigeryjskim w celu bezpiecznego powrotu swoich pracowników.

Na koniec warto wspomnieć, że zaangażowanie w regulacje jest teraz bardzo istotne, co potwierdza także założyciel i były dyrektor generalny Binance, Changpeng 'CZ’ Zhao, skazany na cztery miesiące więzienia w USA.