Hedgey Finance traci 44,7 miliona dolarów w wyniku podwójnych ataków na swoje środki.

Platforma Hedgey Finance doznała poważnego ciosu 19 kwietnia, gdy dwie równoczesne ataki wykradły 44,7 miliona dolarów z infrastruktury tokenów.

Podczas dwugodzinnego ataku haker wykorzystał funkcję „createLockedCampaign” z pożyczonymi środkami na kilku blockchainach.

Raporty Cyvers informują, że Hedgey Finance padło ofiarą dwóch ataków, jeden na Ethereum (ETH), a drugi na sieć Arbitrum (ARB). Atak na ETH spowodował utratę 1,9 miliona dolarów, podczas gdy eksploatacja Arbitrum doprowadziła do kradzieży 42,8 miliona dolarów w tokenach ARB.

Analiza blockchain wykazała, że adres atakującego został zasileny z giełdy kryptowalutowej ChangeNOW, a haker szybko wpłacił część skradzionych funduszy na giełdę kryptowalutową Bybit.

W odpowiedzi na ataki Hedgey Finance potwierdziło incydenty i rozpoczęło gruntowne śledztwo w sprawie ataku na swój Kontrakt Tokenów. Zalecono użytkownikom z aktywnymi żądaniami skorzystanie z funkcji „Zakończ żądanie tokena” na ich platformie, aby zminimalizować dalsze ryzyko.

Raport PeckShield wykazał, że w marcu inwestorzy kryptowalutowi odetchnęli z ulgą, ponieważ straty z ataków hakerskich spadły o niemal 50% w porównaniu z lutym. Pomimo ponad 30 incydentów hakerskich w marcu, straty wyniosły 187,29 miliona dolarów, co oznacza duże ulepszenie w porównaniu z 360 milionami dolarów z lutego. PeckShield podkreślił także odzyskanie 98,8 miliona dolarów ze skradzionych funduszy.

Pomimo pozytywnego trendu, straty z marca przewyższyły straty stycznia, kiedy to zniknęło 182,5 miliona dolarów z powodu ataków hakerskich. Patrząc na szerszy obraz, pierwszy kwartał 2024 roku zanotował 17,5% spadek strat w porównaniu z tym samym okresem w 2023 roku.

Dane z Immunefi ujawniły, że haking pozostaje główną metodą kradzieży kryptowalut, stanowiąc 95,6% wszystkich strat, podczas gdy oszustwa jedynie 4,4%.