Wolumen transakcji Bitget w I kwartale przekroczył 1,6 biliona dolarów podczas hossy na rynku kryptowalut: Raport

Pierwszy kwartał 2024 roku przyniósł znaczący wzrost popytu na zaawansowane produkty kryptowalutowe w związku z hossą na rynku kryptowalut – wynika z raportów różnych giełd. Według danych z raportu Q1 2024 Bitgetu, obserwowano 100% wzrost wolumenu transakcji giełdowych typu spot i futures, osiągając wartości odpowiednio ponad 1,4 biliona dolarów i 160 miliardów dolarów.

Bitget stał się domem dla ponad 25 milionów użytkowników za sprawą swojej portfela web3 i platformy handlowej. W pierwszym kwartale obserwowano dynamiczny rozwój rynku, z Bitcoinem osiągającym nieznane wcześniej szczyty. Giełda wprowadziła 186 nowych tokenów, w tym Dogwifhat (WIF), Solana meme coin oraz utilitarny token Altayler (ALT), który po wprowadzeniu zanotował wzrost o ponad 1000%.

Z kolei wartość własna tokena BGB giełdy to obecnie 2,6 miliarda dolarów. Binance zajmuje największy udział rynkowy w segmencie instrumentów pochodnych, osiągając 47,0% wolumenu transakcji w marcu. Na kolejnych pozycjach znalazły się OKX z udziałem w rynku na poziomie 21,8% oraz Bitget z wynikiem 12,8%.

Analiza CCData wykazała wzrost zainteresowania instrumentami pochodnymi i kontraktami futures, gdzie Binance miało udział na poziomie 37,7%, Bitget 34,7%, a OKX 10,4%. Market share Bitgetu zwiększył się o 2,5% w marcu, co jest najwyższym wynikiem wśród giełd centralizowanych. Wartość tokena BGB na Bitget waha się obecnie w okolicach 1,34 USD, notując wzrost o 5,51% w ciągu ostatnich 24 godzin. Od początku 2024 roku token zyskał 434%, bijąc zarówno Bitcoina, jak i wiele innych kryptowalut CEX.