Przedstawiciele Komitetu Finansów Izby Reprezentantów spotykają się z Chuckiem Schumerem, aby omówić projekt ustawy dotyczącej stablecoinów – Punchbowl News

Czołowi amerykańscy legislatorzy ze Stałego Komitetu ds. Usług Finansowych Zgromadzenia Poselskiego spotkali się w czwartek popołudniu z liderem większości Senatu, Chuckiem Schumerem, aby omówić ich długo oczekiwaną ustawę dotyczącą stablecoinów.

Kongreswoman Maxine Waters (D-Kalifornia) i kongresmen Patrick McHenry (R-Karolina Północna) zostali zauważeni wchodząc do biura Schumera 11 kwietnia, aby przedstawić swoją jeszcze nieopublikowaną propozycję ustawy dotyczącej stablecoinów.

Według Punchbowl News McHenry i Waters omawiali połączenie reformy dotyczącej stablecoinów z nadchodzącą reautoryzacją finansowania Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) w nadziei na uzyskanie poparcia obu partii.

McHenry od dawna opowiada się za reformą stablecoinów, sięgając po niezatwierdzoną jeszcze „Ustawę o Jasności dla Stabilnych Płatności” w 2023 roku, która przewiduje nadzór regulacyjny nad stablecoinami podobny do tradycyjnego sektora finansowego.

Senatorowie Kirsten Gillibrand (D-NY) i Cynthia Lummis (R-WY) planują ujawnić nowe ustawodawstwo dotyczące stablecoinów, które „wyeliminuje złych aktorów, jednocześnie promując wzrost i innowacje” już w tym tygodniu.

Elizabeth Warren wysłała list do McHenry’a i Watersa, wyrażając obawy dotyczące ryzyka stablecoinów i konieczności wprowadzenia skutecznych przepisów przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Nie wszyscy legislatorzy w USA są zachwyceni pomysłem reformy stablecoinów. Warren nadal próbuje zdobyć poparcie dla „Ustawy o Praniu Pieniędzy w Cyfrowych Aktywach” (DAAMLA), którą zaproponowała po raz pierwszy w 2022 roku.