Sam Bankman-Fried złożył wniosek o odwołanie od procesu FTX i prosi o pozostanie w więzieniu federalnym w Brooklynie.

Sam Bankman-Fried, założyciel platformy FTX, oficjalnie złożył 11 kwietnia wniosek o apelację w swojej sprawie sądowej i prosi o pozostanie w więzieniu federalnym w Brooklynie, na terenie Nowego Jorku, aby być bliżej swojego zespołu prawnego.

Bankman-Fried złożył apelację w związku ze swoim 25-letnim wyrokiem więzienia, jaki otrzymał po uciążliwym procesie związanym z oszustwami na platformie FTX, który miał miejsce jesienią ubiegłego roku. Jego prawnicy złożyli oficjalny wniosek o zatrzymanie go w Metropolitalnym Centrum Aresztowania w Brooklynie, celem ułatwienia kontaktu z jego zespołem apelacyjnym.

Oprócz 25-letniego wyroku, sąd nakazał Bankman-Friedowi zapłacenie grzywny w wysokości szacowanych 11 miliardów dolarów. Oskarżony w listopadzie 2023 roku obiecał „zdecydowanie” walczyć z postawionymi mu zarzutami.

Jego prawnicy argumentują, że warunki panujące w areszcie federalnym w Brooklynie są tragiczne, a sam Bankman-Fried, mający specjalne potrzeby żywieniowe jako weganin, ma trudności z dostępem do odpowiednich posiłków. Jego życie w więzieniu oraz diagnoza Zespołu Autyzmu były wykorzystane w jego obronie przed wyrokiem.

Jego współprzestępca, były dyrektor generalny FTX, Ryan Salame, stanie przed sądem w maju w związku z incydentem kryptowalutowym. Obecnie na wolności za 1 milion dolarów kaucji, Salame przyznał się we wrześniu 2023 roku do naruszenia przepisów dotyczących finansowania kampanii i prowadzenia nielegalnej działalności przekazującej pieniądze.

Najnowsze działania prawne zespołu Bankmana-Frieda oznaczają oficjalne rozpoczęcie długotrwałego procesu apelacyjnego dla założyciela platformy FTX. Data kolejnego przesłuchania Bankmana-Frieda pozostaje nieznana.