Prezes Bitwise tłumaczy, dlaczego interesuje go Ethena

Najnowsza fala hype’u wokół stablecoinów ma swoje odzwierciedlenie w postaci Ethena (USDe), a prezydent Bitwise, Teddy Fusaro, zaczyna interesować się tym tematem.

Fusaro zauważył, że USDe może być najszybciej rosnącym aktywem denominowanym w dolarach w historii kryptowalut, wskazując na podobieństwo działania protocolu do ETF-a.

Portfel Etheny składa się głównie z czterech aktywów: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), ETH staking tokens i Tether USDT. Rezerwy są zrównoważone przez krótkoterminowe kontrakty futures, tworząc portfel „delta neutral”, który utrzymuje tę samą wartość dolarową w czasie.

W przeciwieństwie do tradycyjnych stablecoinów, USDe generuje zyski poprzez ETH staked i odsetki z kontraktów futures, które są wypłacane wszystkim posiadaczom USDe. Można również stawiać swoje USDe, aby otrzymywać sUSDe i zwiększać swoje zyski.

Stablecoin ma teraz kapitalizację rynkową w wysokości 2,36 miliarda dolarów, w porównaniu do mniej niż miliarda dokładnie miesiąc temu, co czyniłoby go czwartym co do wielkości stablecoinem w obiegu. Teddy Fusaro nie jest pewny, czy USDe odniesie sukces, ale szybki wzrost i duża popularność projektu są bardzo obiecujące.