FTX Estate planuje aukcję zablokowanych tokenów Solana, twierdzi CEO Mike Cagney.

CEO Figure Mike Cagney poinformował w sobotnim wpisie X, że majątek FTX jest gotowy do przeprowadzenia aukcji kolejnej puli długo oczekiwanych zablokowanych tokenów Solana.

Zapewniono mnie, że kolejna runda zablokowanych monet #solana z majątku #FTX będzie miała formę aukcji, a dokładne szczegóły zostaną podane w poniedziałek. Osoby zainteresowane, dołączcie. https://t.co/RuA41vgWAx

Intensywne zainteresowanie potencjalnych nabywców wzbudza zablokowana partia monet Solana ze względu na wzrost cen SOL.

Według Cagneya, dodatkowe szczegóły dotyczące aukcji mają zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu.

Pomimo że majątek FTX jest kierowany przez doświadczonego prawnika specjalizującego się w odzyskiwaniu aktywów Johna J. Raya III, nie wszyscy wierzyciele FTX są zadowoleni z dotychczasowego postępowania.

Były klient FTX i obecny obrońca ofiar FTX Sunil Kavuri skrytykował kancelarię prawną Sullivan and Cromwell za to, co uważa za niesprawiedliwe redystrybucje cyfrowych aktywów byłych klientów.

Niedawno można było usłyszeć, że FTX sprzedało za rabatować ponad 2,6 miliarda dolarów w tokenach Solana kilku kluczowym graczom branży kryptowalut, w tym Galaxy Digital.

Krytycy zarzucają, że zarządzanie majątkiem FTX jest niewłaściwe, a Sullivan and Cromwell wcześniej doradzało firmie kryptowalutowej Galaxy Digital.

Kavuri twierdzi, że Cagney rzekomo zaprojektował „strukturę umożliwiającą detalistom wierzycielom FTX uczestnictwo” w aukcji za minimalną inwestycję w wysokości 5000 dolarów.

Nadchodząca aukcja Solana ma miejsce kilka dni po ogłoszeniu przez Kavuri, że prawnicy reprezentujący ofiary giełdy kryptowalutowej zgodzili się na ugodę z założycielem FTX Samem Bankmanem-Fried. Zgodnie z ugodą, Bankman-Fried udostępni szczegóły dotyczące wielu znanych osób i instytucji, które wcześniej współpracowały z FTX, w tym Shaquille O’Neal, Kevin O’Leary i Tom Brady.

W momencie publikacji Solana kosztowała 153,33 USD, co oznacza wzrost o 601,50% tylko w tym roku.