Firma austriacka Bitpanda rozszerza działalność na ZEA, zatrudniając byłego kierownika ds. operacji z 1inch.

Austriacka giełda kryptowalut Bitpanda rozszerza swoje operacje na Bliski Wschód i otwiera biuro regionalne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).

Firma wybrała byłego dyrektora ds. rozwoju biznesu i szefa działu wzrostu sieci 1inch Network, Walida Benothmana, aby kierował jej operacjami w regionie.

Bitpanda zamierza otworzyć swoje pierwsze biuro w Dubaju w centrum kryptowalut DMCC oraz zatrudnił doświadczony zespół pod przewodnictwem Benothmana, który dostosuje swoją ofertę do lokalnego rynku.

Giełda jest w końcowym etapie uzyskiwania zezwolenia na świadczenie usług finansowych (FSP) i zamierza kontynuować współpracę z regulatorami w regionie, aby upewnić się, że jest w pełni zgodna z przepisami.

Bitpanda zapowiedziała, że w ciągu trzech miesięcy udostępni swoją infrastrukturę handlową pod nazwą „Bitpanda Technology Solutions” (BTS), gdy Bitpanda MENA ostatecznie uzyska licencję lokalną jeszcze w tym roku.

Wcześniej w tym roku austriacki bank spółdzielczy Raiffeisenlandesbank Niederösterreich-Wien (RLB NÖ-Wien) zaczął umożliwiać swoim klientom handel aktywami cyfrowymi za pośrednictwem aplikacji bankowych, korzystając z infrastruktury Bitpanda.

Bitpanda została założona w 2014 roku w Austrii przez Erica Demutha, Paula Klanschka i Christiana Trummera, osiągając status jednorożca w 2021 roku. Teraz firma ta kieruje swoje kroki na Bliski Wschód, zauważając zapotrzebowanie inwestorów oraz innowacyjne podejście regulacyjne, co sprawia, że ZEA staje się idealnym miejscem do rozpoczęcia ekspansji na rynek Bliskiego Wschodu.