„Upbit wstrzymuje transakcje powyżej 1 miliona KRW po zmianach w VASP – oto najnowsze informacje”

Upbit, jedna z największych giełd kryptowalut w Korei Południowej, tymczasowo wstrzymała depozyty i wypłaty przekraczające 1 milion wonów koreańskich (721 USD).

Decyzja ta, ogłoszona w oficjalnym komunikacie opublikowanym dzisiaj (17 kwietnia), następuje po zmianach w działaniach Ten&Ten, lokalnego VASP-u umożliwiającego transakcje o wysokiej wartości.

Od zaraz Upbit ogłosiło wstrzymanie przetwarzania depozytów i wypłat przekraczających 1 milion wonów koreańskich. Ta decyzja wynika z niedawnej zawieszenia usługi Travel Rule Solution przez Ten&Ten, istotnego komponentu umożliwiającego Upbitowi przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych o wysokiej wartości.

W ramach przestrzegania Travel Rule przyjętego przez FATF, Korea Południowa wprowadziła regulacje dotyczące transakcji między osobami, pozostawiając portfele self-hosted lub non-custodial bez konkretnych zasad. W rezultacie Korea Południowa ustaliła minimalny próg 1 miliona wonów koreańskich dla zgodności z Crypto Travel Rule. Oznacza to, że wszyscy dostawcy usług aktywów wirtualnych (VASP) w Korei Południowej są zobowiązani do przestrzegania tych regulacji.

W odpowiedzi na tę zmianę Upbit wprowadził środki mające na celu złagodzenie zakłóceń i zapewnienie ciągłości świadczenia usług zgodnie z wytycznymi regulacyjnymi. To posunięcie Upbita ma miejsce w kontekście szerszych zmian regulacyjnych w koreańskim ekosystemie kryptowalut. Ostatnie raporty wskazują na znaczącą zmianę, gdzie południowokoreański won (KRW) przewyższył dolar amerykański (USD) w wolumenie transakcji kryptowalutowych w pierwszym kwartale 2024 roku.