Gracy Chen z Bitget komentuje obecną hossę rynku, szaleństwo memecoinów, tokeny AI i listowanie na giełdach kryptowalutowych | Ep. 330

W niedawnej rozmowie z portalem Cryptonews, Gracy Chen, Dyrektor Zarządzający giełdy kryptowalut Bitget, omówiła obecny byczy rynek, prognozując, że jesteśmy w nim nadal w okolicach 30-40%. Zwróciła uwagę na to, że cena Bitcoina uległa podwojeniu od października 2023 roku. Chen omówiła również czynniki wpływające na cenę Bitcoina, wskazując na znaczenie analizy danych łańcuchowych w ocenie projektów oraz na długoterminowy potencjał sztucznej inteligencji.

Dyrektor Chen wyraziła swoje zdanie na temat tzw. meme coinów, wskazując, że są one głównie napędzane emocjami, społecznością i mediami społecznościowymi. Zaleca inwestowanie mniej niż 5% portfela w tego rodzaju aktywa. Ponadto podkreśliła, że mimo ich popularności, są one bardzo zmienne i trudno jest mówić o ich wartości fundamentalnej.

Kolejnym istotnym tematem poruszanym podczas rozmowy była rola danych łańcuchowych. Chen podkreśliła, że dla Bitget ważne są takie czynniki jak dobra drużyna, tokenomika i duża płynność, jednak szczególną uwagę zwraca się na transparentność danych łańcuchowych, które nie kłamią i pozwalają lepiej zrozumieć zachowanie rynku. Warto również zwrócić uwagę na rosnące znaczenie tokenów opartych na sztucznej inteligencji, które zdaniem Chen reprezentują połączenie najlepszych cech sztucznej inteligencji i technologii blockchain.