Samsung inwestuje w firmę DePIN Roam – nowe możliwości technologiczne na horyzoncie

Samsung Next, spółka-córka Samsung Electronics, dokonała nieujawnionej inwestycji w firmę DePIN o nazwie Roam.

Według południowokoreańskiego portalu Global Economic, środki pozwolą Roamowi zbudować sieć globalnych węzłów WiFi roamingowych.

Firma operowana przez MetaBlox pracuje także nad stworzeniem ekosystemu DeWi (zdecentralizowanego WiFi).

Samsung Next to ramię inwestycyjne Samsung Electronics, które skupia się na inwestycjach w sektory takie jak sztuczna inteligencja, Internet rzeczy, kryptowaluty i blockchain.

Firma działa głównie w Stanach Zjednoczonych i wcześniej inwestowała w zagraniczne projekty związane z kryptowalutami, w tym FTX.

W zeszłym roku Samsung Next dołączył do strategicznej rundy finansowania Roam, podczas której udało się pozyskać 5 milionów dolarów. Żadna ze stron nie ujawniła jednak kwoty najnowszej inwestycji spółki-córki Samsunga.

Roam podkreślił, że Samsung Next „wykazał głębokie zaangażowanie w rozwój innowacji w dziedzinie blockchain.”

Roam, jako gracz w branży DePIN, otrzymując wsparcie Samsung Next, potwierdził, że firma ta preferuje potencjał i innowacje Roam.

DePIN, czyli Decentralized Physical Infrastructure Networks, odnosi się do projektów rozwijających systemy zarządzania zdecentralizowane infrastrukturą „fizyczną” za pomocą technologii blockchain.

Inwestycja Samsung Next ma przyczynić się do wzmocnienia Roam poprzez integrację najnowszych technologii i protokołów, poszerzenie bazy użytkowników oraz dotarcie do tradycyjnych użytkowników Web2 i Web3. Dzięki wsparciu Samsung Next Roam będzie mógł zrealizować swoją misję przywołania zdecentralizowanego dostępu do internetu dla użytkowników na całym świecie, sprawiając, że będzie bardziej skoncentrowany na użytkowniku, bezpieczny i transparentny.